UTM چیست؟

با utm ملک خود را با سانتی متر اندازه گیری کنید

Utm چیست

سیستم utm که مخفف universal transverse mercator coordinate system می باشد این سیستم روشی کاربردی در جهت ارائه نقشه املاک است که اندازه های دقیق و محاسبات صحیح را انجام می دهد.

اگر به دنبال تعیین وضعیت ساختمان از نظر مساحت و حدود مالکیت آن روی کره زمین هستید برای مشخص نمودن این موارد، باید با کمک گرفتن از سیستم utm مختصات دقیق جغرافیایی ملک را در کره زمین محاسبه کنید که نتیجه آن، ثبت ویژگی های مختص به همان ملک برای شما به کار گرفته می شود لذا نمونه مشابه ای وجود نخواهد داشت.

نقشه utm چه نقشی در فروش ملک دارد؟

یک نمونه از نقشه های می باشد که به واسطه آن می توان موقعیت جغرافیایی یک نقطه از کره زمین را مشخص کرد و از مزیت این نقشه می توان اشاره کرد که با کمک کردن از نقشه utm هنگامی که مختصات نقطه ای آن ملک تعیین شود هرگز هیچ ساختمانی با این مشخصه در کره زمین پیدا نخواهد شد. همچنین استفاده از این نقشه برای مالکان راهی مناسب است که در جهت دریافت سند مالکیت استفاده می شود تا مختصات کامل و دقیق منطقه جغرافیایی ساختمان را به ثبت برسانند.

گزینه های کاربردی استفاده از نقشه utm

Utm چیست

  • ثبت پلاک زمین

در این گزینه باید اشاره کرد به زمانی که نقشه utm برای ثبت سند قطعه زمین به کار گرفته می شود و مختصات آن بررسی می گردد در نهایت این زمین مالکی به جز شما در هیچ کجا ندارد و مشابه آن هرگز موجود نمی باشد لذا امکان ثبت پلاک آن به دیگری غیر ممکن است.

  • اندازه گیری مساحت بر حسب سانتی متر

نقشه utm در اندازه گیری متراژ بهترین گزینه برای تعیین اندازه ملک می باشد لذا این نقشه با دقت و حساسیت بسیار بالایی این کار را انجام می دهد به طوری که گوشه های ساختمان  با مختصات دقیق مشخص می گردد و در نتیجه با به دست آمدن این مساحت، مالک از اندازه واقعی ملک مطلع می شود و هنگام فروش آن دچار ضرر و زیان نمی شود و خریدار نیز با خیال آسوده از متراژ آن، ملک را خریداری می کند.

  • جلوگیری از تعرض عمد و غیرعمد به ملک

یکی از کاربردهای نقشه utm این است که با اندازه گیری دقیق و درست حدود مرز ملک را مشخص می کند تا مورد تعرض قرار نگیرد.در نتیجه استفاده از نقشه utm برای بررسی امور املاک درست ترین انتخاب است چرا که با اندازه گیری دقیق مرزهای ملک را جدا می کند و از پیش آمدن هرگونه اختلافات و تعرض های ملکی جلوگیری می کند.

تهیه نقشه

Utm چیست

براساس مختصاتی که در جهان تعیین شده است  نقشه برداری utm انجام می گردد. لذا کارشناسان دادگستری و مهندسین نقشه برداری می توانند نقشه utm را تهیه کنند.

این افراد که اطلاعات کامل و جامعی در خصوص نقشه برداری و مهندسی دارند از طرف نهادهای ثبت سند مالکیت تعیین می شوند تا مهر تایید بر پایان کار محاسبات نقشه utm بزنند.

در پایان به چگونگی تنظیم نقشه  utm می پردازیم:

  • متراژ صحیح و درست گستره با دقت صدم متر مربع
  • مساحت دقیق اعیان با صدم متر مربع
  • وضعیت مکانی حدود و شکستگی های مهر
  • متراژ دقیق حدود ملک و همسایگی آن
  • منطقه مکانی ساختمان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

املاک خالصه
ادمین

املاک خالصه

املاک خالصه چه هستند؟ خالصه جات عبارت هستند از دهات و مراتع و بخصوص از زمان سلطنت«نادرشاه» به بعد، به دولت تعلق گرفته و به وسیله مامورین دولتی، اداره و توسط دولت، به رعایا و زارعین اجاره داده می شدند تا در آن کشت و زرع نمایند و عایداتی به دولت بپردازند. قانونی در سال

Read More »
روش تشخیص متثنیات از اراضی ملی
ادمین

روش تشخیص مستثنیات از اراضی ملی

روش تشخیص مستثنیات از اراضی ملی هر زمینی تا زمانی که شکل طبیعی داشته و هیچ گونه دخالت فیزیکی توسط انسان در آن صورت نگرفته باشد زمین غیر احیا شده است که در این صورت یا ملی یا مرتع است یا موات است و به محض اینکه اقدامی از سوی انسان به منظوری بهره برداری

Read More »
مرجع تشخصی اراضی ملی و صدور سند
ادمین

مرجع تشخیص اراضی ملی و صدور سند

مرجع تشخیص اراضی ملی و نحوه صدور سند مالکیت آن  تعریف منابع ملی: به معنی اخص به شرح ماده یک قانون ملی شدن جنگل های کشور مصوب 1341 عرضه و اعیانی کلیه جنگل ها و مراتع و پیشه های طبیعی و اراضی جنگلی کشور جز اموال عمومی محسوب و متعلق به دولت است و لو

Read More »
اسکرول به بالا
×

با سلام

به کارشناسی رسمی خوش آمدید. چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟

× درخواست کارشناسی از واتس اپ
درخواست کارشناس آنلاین