کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو، بهترین گزینه معاملات

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در جامعه امروزی با توجه به رشد تولیدات خودرو، بازار خرید و فروش می تواند گزینه مناسبی برای خریداران و فروشندگان باشد. معیارهای سنجش در مقوله قیمت گذاری خودرو که توسط کارشناس انجام می گیرد متفاوت می باشد در این مقاله به این نکات اشاره می شود عبارتند از:

  • ارزیابی عمر خودرو: مهمترین نکته در کارشناسی خودرو به شمار می رود چرا که هر اتومبیل پس از تولید، تاریخ انقضایی دارد و زمانی که به تاریخ اعتبار آن پایان برسد رسیدگی بسیاری می طلبد و به تعمیرات بیشتری نیاز پیدا خواهد کرد.
  • تعداد کیلومتر طی شده خودرو : همان کار کرد آن، می تواند جز دسته دوم نکات ارزیابی قیمت خودرو باشد چرا که ماشین هر چقدر که کمتر کار کرده باشد سالم تر می باشد به طور مثال اگر خودرو کمتر از 1000 کیلومتر کار کرده باشد 4 درصد از قیمت آن کاهش می یابد.
  • بررسی مدل و سال تولید خودرو: گزینه سوم ارزیابی می باشد که سال ساخت ماشین هر اندازه که از سالجاری دورتر باشد به معنی این است که عمر مفید آن کمتر شده و یا از بین رفته است لذا در قیمت گذاری خودرو از ارزش آن کاسته می گردد.
  • اعتبار بیمه اتومبیل: در این مورد بیمه خودرو نباید اعتبار آن گذشته باشد چراکه بهای آن در کارشناسی خودرو کم می شود و اگر مالک از بیمه استفاده نکرده و به همین علت تخفیف هایی شامل خودرو شده باشد در ارزیابی از افزایش نرخ بهره مند می شود.
  • رنگ زدگی ماشین: همانگونه که می دانید خودرویی که با تصادف یا عدم مراقبت از آن، دچار تغییر یا نبود رنگ شده است و در نتیجه با نقاشی مجدد ظاهرش سالم شده در قیمت گذاری از افت نرخ برخوردار می گردد.
  • تصادفات سخت: گاهی خودرو در حادثه ای که منجر به تصادف و خسارت مالی می شود اگر شاسی آن ضربه بخورد و آسیب ببیند و همچنین سقف یا ستون ماشین زیان کند در مقوله کارشناسی قیمت خودرو بسیار کم محاسبه می گردد.
  • بررسی مسائل فنی خودرو: در این مقوله توسط کارشناس ارزیابی شود و قیمت نهایی در این گزینه اعلام گردد لذا مشکل فنی هر کدام از آیتم های خودرو باید رفع شود که در غیر این صورت امتیاز بها این مورد کم می گردد.
  • آیتم های داخلی اتوموبیل: یکی دیگر از نکات مورد بررسی کارشناسان، رسیدگی به ظواهر داخلی خودرو است شامل چک کردن روکش و خود صندلی ها، کف پوش، دکمه های شیشه و… که خراب شدن هر کدام از این موارد در افت قیمت تاثیر مستقیمی دارد.

نکاتی که در این پژوهش در خصوص کارشناسی خودرو مطرح شد شامل کلیه موارد ارزیابی می باشد لذا کارشناس در سنجش خودروهای سواری و باری پارامترهای دیگری اضافه خواهد کرد.

در قیمت گذاری خودرو باری، فرد متخصصی که در این حیطه تجربه کافی و لازم را دارد باید از سالم بودن کابین و مقدار تناژی که کامیون می تواند بار حمل کند مطمن شود زیرا از نکات مهم مورد بررسی است.

  کارشناس، ضامن سلامت خودرو لوکس

کارشناسی قیمت خودرو

با توجه به ورود تجملات در زندگی امروزه، خودروهای لوکس و لاکچری نیز در جامعه مشاهده می گردد لذا در خصوص خرید و فروش اتومبیل های لوکس پیشنهاد می شود که طبق نظر کارشناس ارزیابی و قیمت گذاری شود چرا که در این زمینه دلالان راهی آسان برای کلاه برداری پیدا می کنند.

در کارشناسی خودرو لوکس، فقط یک کارشناس خبره می تواند تشخیص دهد که اتومبیلی که میلیاردها ارزش دارد دچار نقص فنی و یا افزایش یا کاهش آیتم های اصلی شده است به طور مثال سودجویان می توانند برخی از لوازم ماشین را با فیک آن جابجا کنند.

لذا کارشناس با استفاده از دستگاه دیاگ زیرو بم سیستم داخلی خودرو را ارزیابی می کند و از مزیت های دیاگ می توان به سیستم مقایسه ای آن اشاره کرد که خودرو کار کرده را با خودرو نو مقایسه و بررسی می کند.

در پایان این بحث باید خاطر نشان کرد که حضور کارشناس در قیمت گذاری خودرو می تواند همراهی مطمن و صحیح برای خرید و فروش باشد چرا که آیتم های تخصصی و بروز ارزیابی خودرو توسط این افراد به کار گرفته می شود و قیمت واقعی ماشین ارائه می گردد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

املاک خالصه
ادمین

املاک خالصه

املاک خالصه چه هستند؟ خالصه جات عبارت هستند از دهات و مراتع و بخصوص از زمان سلطنت«نادرشاه» به بعد، به دولت تعلق گرفته و به وسیله مامورین دولتی، اداره و توسط دولت، به رعایا و زارعین اجاره داده می شدند تا در آن کشت و زرع نمایند و عایداتی به دولت بپردازند. قانونی در سال

Read More »
روش تشخیص متثنیات از اراضی ملی
ادمین

روش تشخیص مستثنیات از اراضی ملی

روش تشخیص مستثنیات از اراضی ملی هر زمینی تا زمانی که شکل طبیعی داشته و هیچ گونه دخالت فیزیکی توسط انسان در آن صورت نگرفته باشد زمین غیر احیا شده است که در این صورت یا ملی یا مرتع است یا موات است و به محض اینکه اقدامی از سوی انسان به منظوری بهره برداری

Read More »
مرجع تشخصی اراضی ملی و صدور سند
ادمین

مرجع تشخیص اراضی ملی و صدور سند

مرجع تشخیص اراضی ملی و نحوه صدور سند مالکیت آن  تعریف منابع ملی: به معنی اخص به شرح ماده یک قانون ملی شدن جنگل های کشور مصوب 1341 عرضه و اعیانی کلیه جنگل ها و مراتع و پیشه های طبیعی و اراضی جنگلی کشور جز اموال عمومی محسوب و متعلق به دولت است و لو

Read More »
اسکرول به بالا
×

با سلام

به کارشناسی رسمی خوش آمدید. چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟

× درخواست کارشناسی از واتس اپ
درخواست کارشناس آنلاین